Hakkımızda

NQA alanında lider olan bir değerlendirme ve sertifika kuruluşu olup; kalite, çevre, sağlık ve güvenlik yönetimindeki verimin arttırılması için çok geniş bir yelpazede ticari firmalarla, devlet daireleriyle ve hayır kurumları ile işbirliği yapar.

NQA, NICEIC Group Ltd isimli kuruluşun ticari ismidir ve tamamen Elektrik Güvenlik Konseyinin alt kuruluşludur. 1988 yılında kurulmuş olup, şu anda 40 adetten fazla tam zamanlı denetmeni ile İngiltere çevresinde ve dünyanın diğer bölgelerinde yerleşik yaklaşık 100 adet bağlı kuruluşu bulunmaktadır.

NQA, UKAS ile ‘ın (İngiltere ve ABD ‘nin sorumlu ulusal akreditasyon daireleri) akreditasyonuna sahiptir ve akreditasyon konusunda; kalite, çevre ile bilgi güvenlik yönetim sistemleri de dahil olmak üzere dünyanın en geniş açılımlarından birisine sahiptir. Buna ek olarak, otomotiv ve havacılık alanlarına ürün temin eden iş kollarını kapsayan çok sayıda sektöre özgü şemaları mevcuttur.

NQA, her bir müşterisinin yönetim sistemlerinin bir yandan endüstrinin taleplerini yansıtırken, öte yandan da ilgili standartların taleplerine uygun olmasını sağlamak amacıyla ve müşterisi ile işbirliği içinde çalışmaktan sevinç duyar. Denetmenlerimiz, kendi alanlarındaki sanayi dallarında saygın bir deneyime sahiptirler ve uygulamaları,  uluslararası standartların belirlediği rekabet kuralları içinde değerlendirirler.

NQA, 57 ülkede, 20.000 adetten fazla kayıt sertifikası düzenlemiştir.

Sağladığımız hizmetler ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için "Hizmetlerimiz" bölümüne bakabilirsiniz.