Tarafsızlık beyanı

Sertifika düzenlemenin temel ilkelerinden birisi, güvenilirliği de sağlayan şekilde tarafsız olmaktır.

Güvenilirliği sağlamak için, sertifika kararlarında uyumluluk açısından tamamen objektif uyumluluk kanıtlarını ele almak ve diğer unsurların kesinlikle etkisinde kalmamak,  hayati bir önem taşır.

NQA, her türlü muhtemel durumun göz önünde bulundurulmasını sağlayarak ve tarafsızlıktan ödün verilmesini engelleyerek; sertifikanın tarafsızlığını güvence altına alır.

Özellikle NQA, müşteri yönetim sisteminin geliştirilmesi ve korunması için hangi yönetim sistemi danışmanlık kuruluşunun görevlendirilmiş olduğuna bakmaksızın,  özgün bir süreç yürütür:

  • Hiçbir kazanç elde edilmez
  • Sertifika daha ucuz veya daha kolay olmaz

Ve sertifika düzenleme kararında; sadece değerlendirme çalışmaları sırasında elde edilen tarafsız kanıtlar göz önüne alınır.

Askıya Alınmış Tescil İşlemleri

Tarafsızlıktan emin olunmasının yanı-sıra NQA, sertifikaları askıya alınmış kuruluşlara bilgi vererek, sertifika bütünlüğünün korunmasını sağlar. Bu uygulama, alıcıların, satın alma kararından önce müteahhidin sertifika durumunu kontrol etmelerini mümkün kılar.

NQA'e kayıtlı kuruluşların sertifika durumlarını kontrol etmek için, lütfen kuruluşun adını, posta kodunu ve sertifika numarasını; konu alanına “Suspension check = Tecil kontrolü” yazarak, enquiries@nqa.com adresine gönderin.